Aromaterapi

Aromaterapi, bedensel, zihinsel, duygusal/ruhsal sağlığı desteklemek, iyi olma halini arttırmak için aromatik / öz yağlar kullanarak uygulanan bütünsel bir tedavi yöntemidir. Birçok bitkinin içinde – köklerinde, tohumlarında, çiçeklerinde, ağaç kabuğunda saklanmış – konsantre, oldukça güçlü kimyasal bileşiklerdir. Öz  yağlar bir bitkiye kokusunu verir, onu tehlikeli çevresel koşullardan korur ve türünün devamını sağlar. Öz yağlar bu sebeple, doğanın gücüne, bitkinin bilgeliğine sahip parçası, ruhudur.

İnsanlar kadim çağlardan bu yana Çin, Hindistan, Mısır ve diğer yerlerde tıbbı ve ruhani amaçla, fiziksel hem de psikolojik fayda sağlamak için aromaterapinin etkilerinden yararlandılar.

Ayrıca günlük yaşamımızda kullandığımız ürünlerin birçoğu sentetik kimyasallarla dolu. Bu doğal olmayan ürünler düşünme, hissetme ve yaşama şeklimizi olumsuz yönde etkiliyor. Öz  yağlar sentetik ürünlere bir alternatif sunuyor.

Biz de Öz’üm Yaşam ve Gelişim’de bu değerli yöntemle danışanlarımızı desteklemeyi amaçlıyoruz.

Aromaterapi seanslarımızda, kişinin bedensel, zihinsel, duygusal/ruhsal olarak hangi alanda bir karışıma ihtiyacı olduğu belirleniyor. Hangi yağların bedeni tarafından kabul göreceği kas testi ile tespit ediliyor ve kişinin ihtiyacına göre karışım hazırlanır.

Kullanılan yağın kalitesinin çok önemli olduğuna duyduğumuz inançtan dolayı karışımlarımızda Doterra marka öz yağları kullanıyoruz.