Özüm’den Merhaba

Merhaba, Ben Özüm. İsmi tarafından kutsanmış bir insanım. Hayatım bu ismin manasını anlamaya ve yaşamaya adanmış. İnsanlara da kim olduklarını, özlerini bilme noktasında hatırlatıcı olmak, onlara kendilerini gösterecek aynayı tutabilmek adına Öz’üm Yaşam ve Gelişim’in oluşması noktasına geldim.

İstedim ki Öz’üm Yaşam ve Gelişim ve benim (Özüm) aracılığım ile insanlar, kendi özleri ile, hayatlarındaki diğer insanların özleri ile, bizi aşan dinamiklerle bağ kursunlar, şifalansınlar, sevgi hayatlarının her alanına aksın ve bu merkez bütünün hayrına hizmet eden bir yer olsun.

Kendi bireysel yolculuğumda Ruh, Beden ve Zihin birliğinin ruhsal yolculuğumuzun ayrılmaz parçaları olduğunu anladığım ve deneyimlediğim için yaptığım çalışmaların, bu alanda yapılan çalışmaların da tüm bu alanlara hizmet etmesini amaçlıyorum.

Bu merkezde, 4 yıl süren  ve ek eğitimler ile desteklediğim ve derinleştirdiğim süreç sonrasında Aile/ Sistem/ Organizasyon Dizimi çalışmaları yapıyorum. Bunun yanı sıra, Jung Felsefesiyle Koçluk, Qigong, Eft, Access Bars, ThetaHealing ve Aromaterapi alanlarında çalışıyorum.

Öz’üm Yaşam Ve Gelişim’de benim dışımda ruh, beden ve zihin düzlemlerinde insanlara destek ve rehberlik eden başka atölyelere de ev sahipliği yapıyorum.

Hakkımda daha fazlasını okumak isterseniz;

Tekirdağ’ın küçük bir kasabasında doğdum. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Philip Morris, Hyundai gibi uluslararası şirketlerde önemli pozisyonlarda yer aldım.

 • Kurumsal hayat içerisindeyken 2004 yılında Reiki ile tanıştım. Başkalarına şifadan çok kendi değişim, dönüşüm ve şifalanmam için kullandığım Reiki çalışmalarında Master seviyesine yükseldim.

Yaşadığım bazı kişisel deneyimler beni kurumsal hayattan kopartıp şifa arayışına yöneltti.

Bu amaçla, aile/sistem dizimi eğitimlerine yöneldim.

 • Bert Hellinger ile uzun yıllar Almanya’da çalışan Psikoterapist Mehmet Zararsızoğlu’nun kurduğu Türkiye Sistem Dizimleri enstitüsünde 970 saat, 4 yıl süren eğitimimi tamamlayarak  “Uzman Sistem Dizimi Uygulayıcısı” olarak 2015’te akredite oldum. (DGFS Alman Sistem Dizimleri Birliği Onaylı)

Bugüne değin, aile/sistem dizimi alanında isim yapmış (aşağıda not ettiğim) birçok farklı kişiden de eğitimler alarak bu alandaki bilgi ve birikimi derinleştirdim:

 • Avrupa Sistem Dizimleri Ensitüsü’nden (Willfred Neslles, Heinrich Breuer) Sistem-Aile Dizimi,
 • Gunthard Weber’den Şirket/ Organizasyon Dizimleri,
 • Hunter Beamont’tan Psikoterapide Yeni Paradigmalar,
 • Stephan Hausner’dan Hastalık ve Semptom Dizimleri,
 • Svagito’dan  Osho Aile Sergisi ve Eğitimi.

Bu süreçte başka önemli bir bilgiye uyandım. Anladım ki, ruhsal gelişim, zihin ve beden bütünlüğü de hesaba katılmadan olabilecek bir şey değil.  Bu farkındalık Qigong ile tanışmama vesile oldu.

 • Lee Holden’dan aldığım online bir eğitiminin ardından,
 • 2016 yılında Emei geleneği 13. Soy Sahibi Grandmaster Fu Wei Zhong’un öğrencisi oldum. Böylelikle Emei Linji Qigong Okulu‘nun temel öğretileri üzerine halen devam etmekte olan eğitim sürecim başladı.
 • 2017’de Cem Şen Eğitimlerine katılarak, qigonga ait farklı yeni teknikler (Yi Jin Jing, Fang Song Gong, Xin Shen Zhang Fa, Nei Gong) ve aydınlanma yolunda birçok değerli bilgi edindim.

Qİgong ile uğraşmak ve konu hakkında okumalar yapmak, beni Taoizm, Budizm, Zen felsefesi, Hermetizm gibi kadim bilgileri öğrenmeye yöneltti.

Tüm bunlar bana psikoloji alanından felsefi alana doğru bir kapı açtı. Şu an için İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe eğitimime devam ediyorum.

Danışanlarıma destek vermemi sağlayan, insanlarla çalışırken bana destek olan, kıymet verdiğim diğer bir uzmanlık alanım da Jung Koçluk.

Fiziksel, zihinsel ve ruhsal düzlemlerde şifalanma ve bütünlenmeye destek olmak için

 • Meditasyon ve Mindfullness’tan,
 • Duygusal Özgürleşme Tekniği -Emotional Freedom Technique- EFT’den,
 • Aromaterapi’den de faydalanıyorum.